Dlaczego warto postawić na metody hydrodynamiczne?

Na rynku usług czyszczących można obecnie spotkać się z wieloma sposobami usuwania zabrudzeń, a wybór odpowiedniego z nich nie jest prosty. Do najpopularniejszych należą metody hydrodynamiczne, takie jak mycie ciśnieniowe lub niskociśnieniowe softwash. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Są one jednak dużo skuteczniejsze niż tradycyjne metody opierające się na piaskowaniu, stawianiu rusztowań lub wykorzystaniu asekuracji linowej. Metody hydrodynamiczne można wykorzystać w zasadzie przy każdym typie powierzchni. Wybór pomiędzy użyciem wysokiego i niskiego ciśnienia zależy od rodzaju i stanu danej struktury. Przykładowo, zastosowanie wysokiego ciśnienia na starszy budynek z mniej wytrzymałą elewacją może ją po prostu uszkodzić. Infrastruktura budynków w Polsce z reguły nie nadaje się do mycia pod wysokim ciśnieniem, gdyż nie są one odpowiednio wytrzymałe. Mocny strumień wody lub mycie w zbyt bliskiej odległości myjki od ściany z pewnością spowoduje jej zniszczenie. Z tego powodu w większości przypadków proponujemy mycie niskociśnieniowe softwash. Jest ono nie tylko delikatniejsze, ale także zabezpiecza powierzchnię za pomocą specjalistycznych środków przed powstawaniem nowych zanieczyszczeń.  

Na czym polegają metody hydrodynamiczne?

Czyszczenie hydrodynamiczne polega na wykorzystaniu gorącej lub zimnej wody pod wysokim ciśnieniem do usuwania za pomocą specjalistycznych myjek zabrudzeń z danej powierzchni. Odpowiednio dostosowana temperatura i moc strumienia doskonale nadają się do usuwania pyłu, oleistych zabrudzeń, a także zanieczyszczeń takich jak sole rozpuszczalne w wodzie, w tym chlorki i siarczki. Ciepła woda doskonale usuwa także różnego rodzaju zatłuszczenia. Tradycyjne czyszczenie strumieniowo-ścierne lub mechaniczne na sucho nigdy nie usuwa całkowicie zanieczyszczeń tego typu. Natomiast metody hydrodynamiczne w każdym wypadku gwarantują zadowolenie z rezultatów. Czyszczenie powierzchni budynku jest skomplikowanym procesem, który wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Przykładowo, agregat wysokociśnieniowy jest potężnym urządzeniem, którego niewłaściwe użycie może przynieść więcej strat niż pożytku. Zawsze warto skorzystać z usług specjalistów. Mimo powziętych środków bezpieczeństwa ciśnienie wody może być zbyt niebezpieczne dla struktury danej powierzchni.  Nasza firma korzysta z metody ciśnieniowej jedynie w szczególnych przypadkach lub na życzenie klienta. Wszystko zależy od rozeznania, które przeprowadzimy na miejscu i stanu technicznego budynku. Z reguły zalecamy mycie softwash, gdyż jest zdecydowanie bezpieczniejsze, a jego efekty pozostają widoczne o wiele dłużej.

Metody hydrodynamiczne – zalety softwash i mycia ciśnieniowego 

Do czyszczenia wysokociśnieniowego wykorzystuje się ciśnienie o mocy od 70 do około 200 barów. Moc strumienia wody nie stanowi zagrożenia dla nowych lub dobrze wykonanych elewacji. Jednak są one w Polsce rzadkością, gdyż większość obiektów obecnych w użytku jest starszego typu i posiada z reguły wyeksploatowane ściany. Ponadto wady konstrukcyjne i warunki atmosferyczne powodują, że powierzchnie nie mają jednolitej struktury. Powstają mikropęknięcia, które mocno wpływają na ich wytrzymałość. Metoda ciśnieniowa powoduje, że na elewację działa ogromna siła. Rezultaty mycia są zależne od tego, jak daleko w trakcie czyszczenia myjka ciśnieniowa znajduje się od powierzchni. Zbyt mała odległość może zniszczyć słabą fasadę. Natomiast zbyt duża nie wyczyści większości zabrudzeń. Z reguły lepiej jest zastosować nieco droższe, ale bezpieczniejsze mycie softwash. Jest to najbardziej uniwersalny sposób, jeśli chodzi o metody hydrodynamiczne. Usuwa on nie tylko ciężkie do wyeliminowania zanieczyszczenia, ale likwiduje także uciążliwe mikroorganizmy w postaci grzybów, porostów i glonów. Softwash umożliwia również zaimpregnowanie powierzchni czyszczonej, co pozwala utrzymać efekty mycia o wiele dłużej.

Softwash  – najlepsza metoda hydrodynamiczna

Dlaczego warto skorzystać z metody softwash? Niskociśnieniowe czyszczenie powierzchni usuwa zabrudzenia za pomocą specjalnych detergentów softwash. Rozwiązanie  tego typu jest o wiele skuteczniejsze metod suchych takich jak: strumieniowo-ścierna lub mechaniczna. Softwash oprócz czyszczenia pozwala zabezpieczyć Twój dom przed zabrudzeniami na długi czas w zaledwie trzech krokach. Mycie niskociśnieniowe to innowacyjna technologia, która minimalizuje możliwość uszkodzenia struktury budynku lub elewacji w czasie czyszczenia. Jest to najlepsza dostępna metoda, która gwarantuje długotrwały efekt i zaawansowaną ochronę Twojego domu! Softwash jako jedyny przeciwdziała porostowi zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Obecność grzybów, pleśni i porostów zawsze negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, osób starszych i kobiet w ciąży. Ponadto niskie ciśnienie w połączeniu z innowacyjnymi środkami chemicznymi nadaje się do zastosowania w przypadku każdej powierzchni.

Jak wygląda proces mycia niskociśnieniowego i impregnacji?

  1. Usuwanie zanieczyszczeń biologicznych

Czyszczenie powierzchni rozpoczynamy od pokrywania ścian środkiem usuwającym florę mikroorganiczną. Softwash skutecznie usuwa porosty, mchy, glony i grzyby . 

  1. Czyszczenie właściwe

Oczyszczoną powierzchnię pokrywamy środkiem, który powoduje wyeliminowanie resztek porostów i wnika w głąb struktury. Po kilku chwilach zmywamy detergenty za pomocą delikatnego strumienia wody.

  1. Impregnowanie

Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie powierzchni środkiem impregnującym. Elewacja pozostaje dzięki temu odporna na mchy i porosty przez nawet kilkanaście lat w zależności od pogody i lokalizacji budynku.

 

Nie wiesz, która metoda hydrodynamiczna będzie odpowiednia dla Twojego domu? Skontaktuj się z Nami! Zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie! Od lat zajmujemy się usługami czyszczącymi na terenie całego województwa pomorskiego. Myjemy powierzchnie w okolicach: 

  • Sopotu 
  • Gdańska  
  • Gdyni 

 

Zadzwoń! Przyjedziemy do Ciebie i wykonamy mycie testowe! Gwarantujemy długotrwałe efekty i zadowolenie z rezultatów!

 


Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalistów specjalizujących się w czyszczeniu elewacji domów
i dachów? Od wielu lat zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni
na terenie województwa pomorskiego. Wykonujemy usługi w miastach:

trójmiasto

Trójmiasto

gdańsk

Gdańsk

gdynia

Gdynia

Gwarantujemy efekty widoczne w całym mieście!

Umów się i zamów powierzchnie testową!

zadzwoń już teraz

softwash24.pl 2019 | wszelkie prawa zastrzeżone