Czy warto zdecydować się na impregnowanie powierzchni?

Dokładnie mycie elewacji domu lub biura to jedno. Jednak bardzo istotnym krokiem dla utrzymania dobrego stanu naszego budynku, jest zapewnienie mu ochrony przed kolejnymi zabrudzeniami. Umożliwia to impregnacja za pomocą specjalistycznych środków Softwash. Dzięki niskociśnieniowemu myciu powierzchni osiągnięcie zadowalających rezultatów jest możliwe w bardzo krótkim czasie. Natomiast impregnowanie powierzchni pozwala dłużej utrzymać jego efekty. Na czym polega? Czy jest droższe niż standardowe metody mycia budynków? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule! 

Impregnowanie powierzchni Softwash

Firmy czyszczące stosują obecnie szeroki wachlarz technik mycia elewacji, które nie zawsze nadają się do każdego rodzaju powierzchni. Przykładowo metody mechaniczne, takie jak piaskowanie, można stosować jedynie względem nowych lub dobrze zachowanych obiektów. Natomiast Softwash to kompleksowa usługa znajdująca zastosowanie w przypadku nawet uszkodzonych elewacji. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych środków chemicznych i zaawansowanych technologicznie myjek, w szybki i efektywny sposób można wyczyścić praktycznie każdy budynek z szerokiej gamy zabrudzeń. Ponadto Softwash pozwala również na impregnowanie powierzchni celem długotrwałego zabezpieczenia przed ponownym zabrudzeniem. Najwyższej klasy myjki pozwalają dostosować stężenie detergentów i impregnatu do konkretnego budynku. Każda elewacja czyszczona w ten sposób może zyskać dodatkową warstwę ochronną, dzięki czemu przez długi czas zanieczyszczenia atmosferyczne będą spływać po jej powierzchni. 

Jak wygląda mycie i impregnowanie powierzchni?

  • Analiza obiektu i ustalenie konkretnego terminu

Do każdego obiektu trzeba podejść indywidualnie. Większość obiektów architektonicznych na terenie Polski znajduje się kiepskim stanie technicznym. Przeprowadzamy z tego względu dokładne rozeznanie i podejmujemy decyzje wspólnie z klientem. Na miejscu dobieramy zakres usług w oparciu o konkretny obiekt. 

  • Usuwanie zabrudzeń biologicznych

Metoda Softwash polega na pokryciu powierzchni środkiem czyszczącym poprzez natryskiwanie. Detergenty stosowane przy myciu niskociśnieniowym eliminują porosty, mchy i inne zabrudzenia mikrobiologiczne. Już po kilku chwilach widoczne stają się pierwsze rezultaty mycia. 

  • Mycie właściwe

Oczyszczona powierzchnia w następnej kolejności zostaje pokryta substancją, która wypłukuje resztki mikroorganizmów z wnętrza struktury. Środek zabezpiecza także elewację przed ponownym wewnętrznym rozkwitem flory biologicznej i wsiąkaniem wody. 

  • Impregnacja

Na koniec powierzchnia zostaje pokryta wspomnianym środkiem impregnującym. Pozwala on na nie tylko na dłuższe utrzymywanie się efektów wizualnych, ale powoduje, że zanieczyszczenia atmosferyczne spływają po jej powierzchni. Ponadto impregnacja zabezpiecza dany budynek przed porastaniem mchami i porostami przez kilka następnych lat. 

 

Impregnowanie powierzchni jedynie przez specjalistów

W kwestii mycia budynków zawsze warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy świadczącej usługi tego typu. Nigdy nie warto robić tego na własną rękę. Jest to nie tylko czasochłonne, ale może także prowadzić do powstania niechcianych uszkodzeń. Specjaliści z pewnością przywrócą dawny wygląd Twojego domu i zadbają o jego dodatkową impregnację.

 

Fachowcy skrupulatnie oczyszczą fasadę z zabrudzeń i zabezpieczą tynk przed kolejnymi wykwitami glonów, porostów lub grzybów. Czyszczenie Softwash i impregnowanie powierzchni nie wymagają wyłączenia budynku z użycia na czas mycia. Firma nie ponosi w dzięki temu strat w postaci ewentualnych, utraconych korzyści tak jak w przypadku tradycyjnych metod wykorzystujących dodatkowe dźwigi czy też rusztowania. 

Softwash to dobra inwestycja na lata

Niskociśnieniowe mycie elewacji ma szansę znacząco przedłużyć żywotność obiektu architektonicznego, przez co zachowa on nienaganny wygląd. Ponadto profesjonalne impregnowanie powierzchni zapewnia długofalowe rezultaty. Czyszczenie chemiczne przy użyciu myjek niskociśnieniowych i likwiduje głęboko osadzone zanieczyszczenia biologiczne, które powodują gnicie, pękanie i trwałe uszkodzenia elewacji. Pieniądze zainwestowane w Softwash i impregnowanie zawsze zwracają się z nawiązką poprzez wyeliminowanie w ciągu kilku najbliższych lat szeregu kosztownych i czasochłonnych napraw spowodowanych mikroorganizmami. Wpływają one nie tylko na stan budynku, ale także na zdrowie domowników. Mycie elewacji z dodatkiem środków chemicznych i impregnujących pozwala skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń biologicznych na bardzo długo.

Impregnacja Softwash – zachowaj blask i świeżość na dłużej!

Impregnowanie powierzchni to zdecydowanie jeden z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie większości budynków w doskonałym stanie technicznym. Umożliwia usunięcie zabrudzeń biologicznych i utrudnia ich ponowny rozrost. Tradycyjne sposoby nie oferują również efektów widocznych w zaledwie kilka chwil po rozpoczęciu prac tak jak mycie niskociśnieniowe. Jeśli poszukujesz dobrego sposobu na zabezpieczenie swojej inwestycji, to impregnowanie powierzchni Softwash stanowi doskonałe rozwiązanie. 

 

Wciąż zastanawiasz się nad myciem niskociśnieniowym? Nie jesteś przekonany co do konieczności impregnacji? Skontaktuj się z Nami! Wspólnie dostosujemy zakres usług do Twoich potrzeb! Oferujemy szerokie spektrum metod mycia Twojego domu! Od lat zajmujemy się czyszczeniem powierzchni na terenie całego województwa pomorskiego. Działamy w okolicach: 

  • Sopotu, 
  • Gdańska,
  • Gdyni. 

 


Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalistów specjalizujących się w czyszczeniu elewacji domów
i dachów? Od wielu lat zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni
na terenie województwa pomorskiego. Wykonujemy usługi w miastach:

trójmiasto

Trójmiasto

gdańsk

Gdańsk

gdynia

Gdynia

Gwarantujemy efekty widoczne w całym mieście!

Umów się i zamów powierzchnie testową!

zadzwoń już teraz

softwash24.pl 2019 | wszelkie prawa zastrzeżone