Chemia softwash, a inne środki czyszczące

Na rynku dostępnych jest wiele różnych metod hydrodynamicznych, które wykorzystują szeroką gamę różnych środków czyszczących. Z reguły jedynie oryginalne produkty znanych marek pozwalają perfekcyjnie oczyścić niemal każdą powierzchnię. W parze z marką detergentu idzie także cena, która jest adekwatna do efektu, jednakże zdarza się, że bywa ona większa niż powinna. Obecnie najpopularniejszym sposobem czyszczenia jest nowa metoda mycia niskociśnieniowego. Charakteryzuje się tym, że eliminuje konieczność piaskowania lub wykorzystania wysokiego ciśnienia i wykorzystuje własny rodzaj środków czyszczących. Chemia Softwash generuje niższe koszty w perspektywie czasowej i oferuje ciekawsze możliwości niż inne detergenty. W jaki sposób? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu!

Niskociśnieniowa chemia Softwash

Mycie powierzchni nie tylko przywraca dawny wygląd budynkowi, siedzibie firmy czy prywatnej posesji, ale także ma na celu zapewnienie długotrwałych rezultatów widocznych gołym okiem. Chemia Softwash jest uznawana aktualnie za najlepsze rozwiązanie na rynku polskim. Zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, zarówno biznesowych, publicznych, jak i prywatnych. Można ją zastosować do mycia większości budynków: domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych, infrastruktury użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych, czy bloków mieszkalnych należących do spółdzielni mieszkaniowych. Dlaczego chemia softwash zyskała tak wielu potencjalnych klientów w krótkim czasie? Odpowiedzią jest charakterystyczna dla  niej możliwość zabezpieczania powierzchni czyszczonej na dłuższy czas. Jak więc wygląda proces mycia niskociśnieniowego i impregnacji?

 • Analiza budynku i ustalenie konkretnego terminu mycia

Do każdego obiektu podchodzimy w sposób indywidualny. Jest to istotne, gdyż każdy typ powierzchni ma swoje charakterystyczne właściwości. Ponadto większość budynków nie jest w najlepszym stanie technicznym. W rezultacie przeprowadzamy odpowiednie rozeznania i staramy się dopasować metody i sprzęt do potrzeb klienta. Jak to wygląda w praktyce? Przyjedziemy na miejsce i w oparciu o analizę sytuacyjną, dobierzemy zakres usług do Twoich oczekiwań. Następnie ustalimy wspólnie także odpowiadającą zarówno nam, jak i tobie datę realizacji. Poza tym możemy również przeprowadzić mycie testowe wybranego fragmentu domu. 

 • Usuwanie zabrudzeń biologicznych

Czyszczenie rozpoczynamy od pokrycia całości powierzchni specjalnym środkiem czyszczącym natryskując ją delikatnie myjką o niskim ciśnieniu. Chemia Softwash eliminuje w ten sposób uciążliwe w usuwaniu, bardzo szkodliwe porosty, mchy i inne zabrudzenia biologiczne. Zaledwie w kilka chwil można zobaczyć pierwsze rezultaty mycia. 

 • Mycie właściwe

Oczyszczoną powierzchnię pokrywamy następnie specjalnym detergentem, który wnika w głąb jej struktury. Chemia Softwash ma za zadanie wypłukać resztki mikroorganizmów, które nie zostały usunięte w poprzednim kroku. Środek zabezpiecza również przed ponownym pojawieniem się mikroflory biologicznej. 

 • Impregnacja

Na koniec pokrywamy wyczyszczony obiekt środkiem impregnującym. Umożliwia on dłuższe utrzymanie efektów wizualnych czyszczenia. Oprócz tego impregnacja sprawia, że dany obiekt zostaje skutecznie zabezpieczony przed kolejnym rozkwitem mchu, alg, glonów i porostów przez kilka następnych lat. Jest to szczególnie istotne w przypadku budynku usytuowanych w pobliżu lasów. 

 

Jeśli zamierzasz zdecydować się na mycie swojej siedziby lub domu, skorzystaj w tej kwestii z usług profesjonalnej firmy. Profesjonaliści świadczący usługi związane z czyszczeniem dopilnują wszystkich niezbędnych procedur za Ciebie. Pozwoli Ci to nie tylko na osiągniecie lepszych efektów, ale sprawi również, że unikniesz przypadkowych uszkodzeń powierzchni. Nie warto robić tego na własną rękę. Eksperci z pewnością przywrócą pierwotny wygląd Twojej siedziby i zadbają o jej długotrwałe bezpieczeństwo. 

Dlaczego lepiej wybrać chemię softwash niż inne detergenty?

Chemia Softwash posiada charakterystyczne właściwości, których brakuje innym artykułom tego typu. Metoda przy zastosowaniu niskiego ciśnienia umożliwia błyskawiczne pozbycie się szerokiego spektrum zabrudzeń, w tym: 

 • alg 
 • mchu
 • glonów 
 • drobnoustrojów 
 • zacieków
 • grzybów 
 • mikroorganizmów 
 • pleśni  

 

Przede wszystkim jednak metoda niskociśnieniowa gwarantuje rezultaty widoczne o wiele dłużej niż w przypadku większości detergentów. Dlaczego? Kluczem jest wspomniana impregnacja. Zabieg ten jest charakterystyczny dla Softwash. Skutecznie chroni przed ponownym porastaniem, a także przez długi czas neutralizuje większość zanieczyszczeń osiadających na powierzchniach wskutek opadów i różnych warunków atmosferycznych. Ponadto nie pozwala osadzać się pyłom, substancjom oleistym i tłustym plamom powstającym w wyniku transportu drogowego. W odróżnieniu od popularnych środków czyszczących, chemia Softwash oferuje o wiele niższe koszty. Zastosowanie standardowych detergentów znanych marek bywa tańsze, wymaga jednak częstszej aplikacji. Natomiast mycie niskociśnieniowe można przeprowadzać rzadziej. Przy regularnej usłudze wystarczy zaledwie kilka zabiegów z długimi okresami przerwy.

Chemia Softwash – blask i świeżość w każdym domu i firmie!

Niskociśnieniowe czyszczenie powierzchni to jedna z najpopularniejszych technik hydrodynamicznych. Umożliwia skuteczne usunięcie większości zabrudzeń z nawet z bardzo zaniedbanych powierzchni. Tradycyjne sposoby nie oferują efektów widocznych w kilka chwil po umyciu i nie gwarantują tak skutecznych rezultatów jak chemia Softwash. Jest także o wiele bezpieczniejsza niż inne metody. Zanieczyszczenia o podłożu mikroorganicznym, które powstają na zabrudzonych powierzchniach, dzięki myciu niskociśnieniowym przestają stanowić problem.

 

Wciąż zastanawiasz się nad myciem niskociśnieniowym? Chemia Softwash Cię nie przekonuje? Skontaktuj się z Nami! Zaproponujemy Ci kompleksowe usługi w postaci szerokiego spektrum sposobów czyszczenia Twojego domu! Od lat zajmujemy się myciem powierzchni na terenie całego województwa pomorskiego. Działamy okolicach: 

 • Sopotu 
 • Gdańska  
 • Gdyni  

 


Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalistów specjalizujących się w czyszczeniu elewacji domów
i dachów? Od wielu lat zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni
na terenie województwa pomorskiego. Wykonujemy usługi w miastach:

trójmiasto

Trójmiasto

gdańsk

Gdańsk

gdynia

Gdynia

Gwarantujemy efekty widoczne w całym mieście!

Umów się i zamów powierzchnie testową!

zadzwoń już teraz

softwash24.pl 2019 | wszelkie prawa zastrzeżone