Niskociśnieniowe czyszczenie elewacji jest całkowicie nową metodą czyszczenia powierzchni dostępną na rynku Polskim. Technika ta opiera się na zastosowaniu wody o niskim ciśnieniu z użyciem innowacyjnej chemii i większej ilości wody w czasie spłukiwania. Metoda softwash redukuje możliwość powstawania uszkodzeń na wrażliwych powierzchniach i skutecznie usuwa brud oraz pozostałości smug na nawierzchniach każdego typu. Co sprawia, że metoda tego typu staje się coraz bardziej popularna? Dlaczego opłaca się zainwestować w niskociśnieniowe czyszczenie elewacji? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu!
Przede wszystkim niskie ciśnienie ogranicza do zera możliwość uszkodzenia czyszczonej powierzchni, jest o wiele bezpieczniejsze niż tradycyjne mycie wysokociśnieniowe. Wykorzystanie mocnego strumienia wody nie jest złą metodą, jednak naraża materiały na uszkodzenia. Mycie wysokociśnieniowe nadaje się do obiektów prezentujących wysoki standard budownictwa. W Polsce jest to jednak rzadkość. Większość budynków jest z reguły wyeksploatowana, wykonana z mniej wytrzymałych materiałów lub została nadgryziona zębem czasu. W takim wypadku niskociśnieniowe czyszczenie elewacji jest idealnym rozwiązaniem. Gwarantuje ono, że wrażliwe elementy zostaną potraktowane z należytą delikatnością. Jakie powierzchnie można myć w ten sposób? W zasadzie każdy element zewnętrzny i powierzchnia może zostać wyczyszczona metodą softwash. Twoja siedziba lub dom może odzyskać dawny blask, a przy tym nabrać odrobinę świeżości. Kostka brukowa, elewacje budynku i dach to części składowe, które dodatkowo mogą zostać zabezpieczone na dłuższy czas przed nowymi zabrudzeniami! O wiele taniej jest zadbać o obecne poszycie dachowe czy podjazd niż inwestować w kosztowny remont. Przykładowo, wbrew pozorom dach blaszany pokryty zabrudzeniami mikrobiologicznymi takimi jak glony, porosty lub grzyby, nie musi być od razu remontowany. Bardzo często jest on nadal w dobrym stanie i wystarczy go starannie oczyścić, a następnie zaimpregnować. W zasadzie każdą powierzchnię budynku wystawioną na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych można uratować zwykłym myciem. Niskociśnieniowe mycie elewacji jest niezwykle proste i przyjazne dla twojego portfela!
Częstotliwość czyszczenia i szybkość powstawania zabrudzeń budynku zależna jest od miejsca, w którym ten stoi. Obiekt, który sąsiaduje bezpośrednio z ulicą o dużym ruchu lub został wybudowany blisko obiektu przemysłowego będzie wymagał staranniejszej opieki. Priorytetowe znaczenie w tym wypadku ma rodzaj tynku zastosowany w elewacji. Gładkie powierzchnie wykazują o wiele mniejszą podatność na wilgoć i brud. Nieregularne struktury stanowią doskonałe środowisko dla mikroorganizmów. Zanieczyszczenia biologiczne powodują, że brud głębiej wnika w strukturę tynku i trudniej jest go później usunąć. Najskuteczniejszą metodą usuwania zanieczyszczeń w tym wypadku jest niskociśnieniowe czyszczenie elewacji. Dodatkową zaletą jest fakt, że można je zastosować w przypadku powierzchni o różnym stopniu eksploatacji.
Niskociśnieniowe czyszczenie elewacji to możliwy do wyboru sposób na pozbycie się brudu oraz zanieczyszczeń. Zabrudzenia, które tworzą się na fasadach budynków przestają być dzięki temu uciążliwym problemem. Ponadto softwash pozwala na skuteczną impregnację umytej powierzchni, przedłuża utrzymywanie się efektu i doskonale chroni przed ponownym kwitnieniem mikroorganizmów. Nieregularna powierzchnia elewacji jest miła dla oka. Niestety, utrzymanie jej w czystości jest bardzo trudnym zadaniem. Zwłaszcza okresie wiosennym i jesiennym. Dla przykładu, tynk typu kornik, jest idealnym siedliskiem dla pleśni, glonów, które sprzyjają powstawaniu innych zanieczyszczeń. Softwash pozwala umyć powierzchnię, która pod wpływem mycia wodą pod mocnym ciśnieniem uległaby uszkodzeniu. Metody hydrodynamiczne niedostosowane do stanu danego tynku i powierzchni powodują powstawanie nieestetycznych odprysków i zarysowań. Po kilku takich zabiegach może być konieczny remont lub malowanie. Niskociśnieniowe czyszczenie elewacji wyklucza taką sytuację. Ma także zasadnicze znaczenie z perspektywy zdrowia domowników. Pleśń i glony z czasem staną się niebezpieczne nie tylko dla samego budynku, ale take dla domowników. Zanieczyszczenie mikrobiologiczne to także drobnoustroje i wytwarzane przez grzyby toksyny. Mikroorganizmy źle wpływają na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Warto w tym przypadku zastanowić się nad dodatkową impregnacją powierzchni, która uniemożliwia ponowny rozrosty flory organicznej. Jest to istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa środowiska, w którym przebywasz Ty i bliskie ci osoby.
Jeśli jesteś właścicielem budynku, który lata świetności ma za sobą to nie warto ryzykować. Mycie ciśnieniowe jest tańsze, ale dobrze jest zastosować się do zaleceń ekipy czyszczącej. Metoda softwash niweluje możliwość uszkodzenia powierzchni. Jest droższa, ale pozwala na o wiele dłuższe utrzymywanie się efektów. W perspektywie remontu lub konieczności malowania zniszczonej elewacji, mycie niskociśnieniowe zawsze będzie generować niższe koszty.
Nadal zastanawiasz się nad wyborem konkretnej metody? Skontaktuj się z Nami! Nasi specjaliści doradzą ci w wyborze. Od wielu lat zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni na terenie województwa pomorskiego. Świadczymy usługi w okolicach:
Gwarantujemy efekty mycia widoczne w całym mieście! Nie czekaj! Zadzwoń!
Szukasz profesjonalistów specjalizujących się w czyszczeniu elewacji domów
i dachów? Od wielu lat zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni
na terenie województwa pomorskiego. Wykonujemy usługi w miastach:
softwash24.pl 2019 | wszelkie prawa zastrzeżone