Czyszczenie elewacji metodą Softwash – jak wybrać właściwą firmę ?

Stan techniczny większości budynków w Polsce z reguły nie nadaje się do mycia metodami wysokociśnieniowymi. Obiekty architektonicznie na terenie naszego kraju czasy swojej świetności mają już dawno za sobą. Wiele z nich zostało postawione wiele lat temu i z tego względu często zastosowanie znajduje o wiele bezpieczniejsze czyszczenie Softwash. Jest to sposób bardziej opłacalny niż standardowe rozwiązania, który na długo zabezpieczy każdy dom przed czynnikami mikrobiologicznymi. Brud pojawiający się na elewacjach i fasadach mocno rzuca się w oczy. Prędzej czy później niezbędne stanie się dokonanie wyboru odpowiedniej firmy, która przeprowadzi profesjonalne mycie tego typu. Czym więc należy się sugerować w tym temacie? Co warto wziąć pod uwagę dokonując wyboru konkretnego wykonawcy? Tego dowiesz się właśnie w tym artykule!

Kwalifikacje a czyszczenie powierzchni metodą Softwash

Mycie budynków jedynie z pozoru jest proste. W rzeczywistości tylko fachowiec przygotowany do pracy z chemią Softwash, wyposażony w specjalistyczny sprzęt, oczyści ściany budynku we właściwy sposób. Niedoświadczony wykonawca może źle dobrać metodę i nie tylko nie poradzi sobie z myciem, ale może dodatkowo uszkodzić elewację. Czyszczenie budynków Softwash wymaga ogromnych kwalifikacji. Trudno jest w tym aspekcie jednoznacznie wskazać jak wybrać konkretną firmę. Dobrze jest na początek potwierdzić jej kompetencje. Można zweryfikować dotychczasową działalność danego wykonawcy i zrealizowane przez niego zlecenia. Ponadto warto sprawdzić czy posiada on odpowiednie uprawnienia i certyfikaty. Jakość usług potwierdzają również pozytywne opinie i rekomendacje klientów w Google, social mediach lub na stronie internetowej firmy.

Czyszczenie Softwash – specjalistyczny sprzęt to podstawa

Mycie niskim ciśnieniem doskonale nadaje się do niemal każdej powierzchni. Oprócz tego jest ono znacznie mniej inwazyjne od popularnego czyszczenia ciśnieniowego i sprawdza się nawet w przypadku delikatnych materiałów. Czyszczenie Softwash skutecznie pozbędzie się zabrudzeń z dachu budynku, elewacji, tarasów, a także z kostki brukowej i podjazdu. Metoda niskociśnieniowa jest bardzo efektywna w usuwaniu zabrudzeń i gwarantuje, że powierzchnia poddawana myciu nie zostanie uszkodzona. Szybkie i długotrwałe rezultaty to priorytet, jednak równie ważne jest bezpieczeństwo środowiska. Dokonując wyboru wykonawcy warto sprawdzić, z jakich środków chemicznych korzysta dana firma czyszcząca. Fachowcy stosują w zdecydowanej większości wodę demineralizowaną bez dodatku środków chemicznych lub specjalistyczną chemię Softwash z dodatkiem impregnatów. Wyczyszczą one w zasadzie każdy rodzaj zabrudzeń, a efekty pozostają widoczne jeszcze przez bardzo długi czas po myciu.

Kierować się ceną czy profesjonalizmem?

Wiele firm zajmujących się myciem budynków, często w swoich ofertach powołuje się na niską cenę oraz szybki termin realizacji. Nasuwa się więc pytanie. Czy niskie koszty można połączyć z dobrymi efektami? Czyszczenie metodą Softwash to wymagająca branża, która opiera się na zastosowaniu nowoczesnego sprzętu i wiedzy. Niezbędna jest także wieloletnia praktyka i doświadczenie. Satysfakcjonujące efekty końcowe i realizacja w krótkim czasie definitywnie nie łączą się z niską ceną. Wyższe koszty są jednak równoznaczne z rezultatem, który utrzyma się o wiele dłużej niż w przypadku mycia samodzielnego. Ponadto regularne usługi firmy myjącej pozwalają zaoszczędzić bardzo dużo czasu, który można przeznaczyć na rozwój osobisty lub spędzić z rodziną.

Czyszczenie elewacji Softwash skuteczne przeciwko mikroorganizmom

Zanieczyszczenia mikrobiologiczne w postaci grzybów, porostów, mchów i glonów należą do najbardziej uporczywych zabrudzeń. Powierzchnie porośnięte przez mikroorganizmy to częste zjawisko niezależne od typu powierzchni i materiału, z którego jest zbudowana. Wykwitom sprzyja wilgotny klimat z częstymi opadami i wysoka temperatura. Sprawia to, że usuwanie jedynie wierzchniej warstwy porostów nie eliminuje problemu. Usuwanie drobnoustrojów wymaga ingerencji głęboko w strukturę danej fasady, dlatego np. mycie mechaniczne lub wysokociśnieniowe nie jest w tym wypadku skuteczne. Metody czyszczenia elewacji oparte na chemii Softwash pozwalają jednak bardzo skutecznie wyeliminować porosty, a następnie zabezpieczyć ją odpowiednim impregnatem grzybobójczym.

Zdecyduj się na usługi profesjonalistów!

Nadal zastanawiasz się nad zatrudnieniem specjalistów do mycia swojego domu lub siedziby firmy? Skontaktuj się z Nami! Klienci, którzy zdecydowali się na czyszczenie elewacji metodą niskociśnieniową Softwash, rzadko rezygnują z regularnych usług fachowców. Stanowią one bardzo duże udogodnienie, ponieważ wysokiej klasy ekwipunek pozwala na czyszczenie bez potrzeby stawiania rusztowania lub dźwigu. Przekonamy Cię o naszych możliwościach i doradzimy w wyborze odpowiedniej metody! Gwarantujemy, że efekty naszej pracy będą widoczne jeszcze długo po zakończeniu naszych usług. Pamiętaj, że firma czyszcząca to gwarancja natychmiastowych efektów! Od wielu lat skutecznie myjemy powierzchnie na terenie całego województwa pomorskiego, szczególnie w okolicach miast takich jak:

  • Sopot, 
  • Gdańsk,
  • Gdynia. 

 


Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalistów specjalizujących się w czyszczeniu elewacji domów
i dachów? Od wielu lat zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni
na terenie województwa pomorskiego. Wykonujemy usługi w miastach:

trójmiasto

Trójmiasto

gdańsk

Gdańsk

gdynia

Gdynia

Gwarantujemy efekty widoczne w całym mieście!

Umów się i zamów powierzchnie testową!

zadzwoń już teraz

softwash24.pl 2019 | wszelkie prawa zastrzeżone