Jak wygląda niskociśnieniowe mycie elewacji?

Metody oparte na czyszczeniu Softwash, bardzo szybko zyskały wśród klientów w pełni zasłużoną renomę. Stanowią obecnie trzon rynku pod kątem kosztów i oferowanych rezultatów końcowych. Nie ma dla nich konkurencji, jeśli chodzi o niszę zarówno cenową jak, i efekty. Współcześnie szczególnie popularne są metody hydrodynamiczne. Niskociśnieniowe mycie elewacji należy właśnie do nich. Wyróżnia się jednak swoją specyfiką. Nie polega bowiem na użyciu mocy ciśnienia strumienia wodnego lecz oferuje coś o wiele ciekawszego i skuteczniejszego. Softwash to specjalistyczna chemia, która wymaga odpowiedniego przeszkolenia i lat praktyki. Konieczna jest także cała ekipa fachowców, którzy wykorzystają jej potencjał. Na czym polega niskociśnieniowe mycie elewacji? Czy warto inwestować w chemię Softwash? Dowiedz się sam! Przeczytasz to właśnie w tym artykule!  

Dlaczego warto zastosować niskociśnieniowe mycie elewacji? 

Czyszczenie powierzchni ma wąskim rozumieniu usunąć zabrudzenia. Jednakże jest to jedynie wierzchołek góry lodowej. Pozostaje kwestia taka jak koszty, ochrona środowiska naturalnego, rodzaj zanieczyszczeń, a także typ powierzchni poddawanej oczyszczaniu. Zmywanie zabrudzeń należy również postrzegać w perspektywie tego, jak długo utrzyma się efekt końcowy. Co z tego, że zostało przeprowadzone np. niskociśnieniowe mycie elewacji, jeśli po dwóch tygodniach budynek znowu jest brudny? Główną kwestią jest jakość usług związanych z Softwash, czyli suma sprzętu, detergentów, wiedzy i stażu danej firmy. Metoda niskiego ciśnienia to rozwiązanie skuteczniejsze od nieco tańszego mycia ciśnieniowego. Pozwala oczyścić każdy dom, niezależnie od stopnia eksploatacji. Ponadto umożliwia również zabezpieczenie go przed zabrudzeniami na długi czas w jedynie trzech krokach. Niskociśnieniowe mycie elewacji to innowacja na polskim rynku. W odróżnieniu od standardowych metod nie powoduje ona ścierania się powierzchni, a przez to nie generuje żadnych kosztów dodatkowych. Czy warto? Zdecydowanie! 

Niskociśnieniowe mycie elewacji to 100% pewność rezultatów końcowych

Jest to metoda wiele bezpieczniejsza niż mycie wysokociśnieniowe, ale to nie jedyne co ma do zaoferowania. Przede wszystkim jest niesamowicie wielofunkcyjna. Sprawdzi się w przypadku każdego typu budownictwa i praktycznie każdym stopniu eksploatacji. Niskociśnieniowe mycie elewacji nadaje się do czyszczenia budynków użyteczności publicznej i spółdzielni, domów prywatne zarówno jedno, jak i wielorodzinnych, a także budynków przemysłowych. Nie jest w stanie spowodować uszkodzenia struktury budynku lub elewacji. Mycie softwash umożliwia w 100% uniknięcie dodatkowych nakładów na malowanie bądź ponowne tynkowanie. Myjki niskociśnieniowe traktują fasady delikatnym strumieniem wody i nie jest możliwe zniszczenie ich za pomocą Softwash. Ponadto usuwa on na bardzo długo problem wykwitów porostów, mchów, grzybów i glonów. Impregnacja detergentami skutecznie zabezpiecza elewację przed ich ponownym rozrostem.

Jak wygląda niskociśnieniowe mycie elewacji?

  1. Analiza budynku i wybór terminu

Do każdego obiektu należy podejść w sposób indywidualny. Do każdego typu architektury trzeba wybrać odpowiedni sprzęt, a także detergenty. Ponadto należy przygotować odpowiednie mieszanki Softwash. Ustalenie terminu pozostaje formalnością.

  1. Usuwanie zabrudzeń biologicznych

Czyszczenie powierzchni należy zacząć od pokrycia elewacji środkiem mikrobójczmy natryskiwanym na ściany. Softwash wnika głęboko w strukturę materiału i usuwa porosty, glony, grzyby i mchy. Pierwsze efekty, jeśli chodzi o niskociśnieniowe mycie elewacji widoczne są zaledwie w kilka chwil. 

  1. Mycie całości powierzchni

Oczyszczoną elewację pokrywamy specjalnym środkiem, który powoduje wyeliminowanie resztek biologicznych.  Płyn zabezpiecza powierzchnię przed ponownym rozrostem mchów i porostów. Przygotowuje ją również pod kolejny etap czyszczenia. Detergenty zostają po chwili usunięte za pomocą niewielkiej ilości ciepłej wody.

  1. Impregnacja

Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie specjalnym środkiem impregnującym. Jest on dodatkową możliwością, jednak warto się na niego zdecydować. Sprawia on, że efekt wizualny utrzymuje się o wiele dłużej. Impregnacja zapewnia skuteczną ochronę przed grzybami i porostami nawet na kilkanaście lat. Jest to jednak zależne od lokalizacji danego budynku i konkretnych warunków atmosferycznych 

 

Czy warto inwestować w niskociśnieniowe mycie elewacji?

Odpowiedź nasuwa się sama. Zdecydowanie tak! Dlaczego? Niskociśnieniowe mycie elewacji to inwestycja na lata, która zwraca się jeszcze bardziej przy regularnym stosowaniu. Zabrudzenia z reguły najprościej jest zlikwidować, jeśli są one na bieżąco korygowane. Nie jest konieczne czyszczenie co miesiąc, szczególnie przy zastosowaniu impregnacji. Jednak warto przeprowadzać je przynajmniej raz na kwartał. Softwash udowadnia, że duża moc strumienia nie jest konieczna. Wystarczy odpowiednia wiedza i przetestowany sposób. Zawsze warto jest dostosować się indywidualnie do danej sytuacji. Umożliwia to właśnie niskociśnieniowe czyszczenie powierzchni. Oczyszczanie budynku to proces wymagający dużego doświadczenia, dlatego warto zastanowić się także nad doborem odpowiedniej firmy, która wykona je za nas. Jak to zrobić? Bardzo prosto! Skontaktuj się z nami!

Softwash czyli niskociśnieniowe mycie elewacji

Zastanawiasz się nad zatrudnieniem specjalistów? Nie wiesz jaką firmę wybrać do czyszczenia swojego domu lub siedziby firmy? To proste! Zadzwoń do nas! Niskociśnieniowe mycie elewacji Softwash to trzon naszej oferty, a nasi klienci rzadko rezygnują z regularnych usług. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt, który pozwala na czyszczenie bez potrzeby stawiania rusztowania lub dźwigu! Sprawdź nasze możliwości! Z pewnością będziesz zadowolony! Doradzimy w wyborze odpowiedniej metody, ustalimy termin i zakres dodatkowych świadczeń. Zapewniamy, że efekty będą widoczne jeszcze długo po zakończeniu naszych usług. Nasza firma to gwarancja natychmiastowych rezultatów! Od wielu lat skutecznie myjemy powierzchnie na terenie całego województwa pomorskiego, szczególnie w okolicach miast takich jak:

  • Sopot, 
  • Gdańsk,
  • Gdynia. 

 


Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalistów specjalizujących się w czyszczeniu elewacji domów
i dachów? Od wielu lat zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni
na terenie województwa pomorskiego. Wykonujemy usługi w miastach:

trójmiasto

Trójmiasto

gdańsk

Gdańsk

gdynia

Gdynia

Gwarantujemy efekty widoczne w całym mieście!

Umów się i zamów powierzchnie testową!

zadzwoń już teraz

softwash24.pl 2019 | wszelkie prawa zastrzeżone