Mycie teleskopowe czy tradycyjne metody?

Na rynku stale pojawiają się nowe rozwiązania związane z czyszczeniem powierzchni płaskich. Profesjonalny sprzęt do mycia okien pozwala zoptymalizować i poszerzyć metodykę pracę wielu firm czyszczących. Dzięki temu specjaliści mogą wykorzystywać różne techniki, takie jak m.in. mycie teleskopowe, ciśnieniowe, softwash czy też systemy oparte na odwróconej osmozie. Odpowiednio dobrane narzędzia wysokiej klasy nie tylko znacznie upraszczają pracę, ale także skracają czas niezbędny na jej wykonanie. Przekładają się bezpośrednio na zwiększenie tempa czyszczenia, jak i również na zmniejszenie kosztów. Czy warto postawić na kije teleskopowe? Czy opłaca się stosować metody mieszane? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu!

Czy mycie teleskopowe w połączeniu z softwash to dobry pomysł?

Łączenie różnych technik jest niezbędne w przypadku dokładnego mycia budynków. Obiekty o nieregularnej powierzchni muszą być czyszczone z wykorzystaniem różnych metod. Wyjątkiem są np. wieżowce ze szkła i stali, gdyż te posiadają w miarę symetryczną i równą konstrukcję. Z kolei większość budownictwa w Polsce to niejednolite, często starsze obiekty złożone z kilku różnych powierzchni o innych właściwościach. Przykładowo mycie teleskopowe sprawdzi się w przypadku czyszczenia wyżej położonych miejsc, a myjki ciśnieniowe wymagają powierzchni na podobnym poziomie, co osoba myjąca. Profesjonalne firmy czyszczące charakteryzuje przede wszystkim bogate zaplecze technologiczne, które nadaje się zarówno do czyszczenia powierzchni szklanych, elewacji tynkowych, fasad, jak i delikatnych przeszkleń. Technologia softwash w połączeniu z myjkami teleskopowymi pozwala nie tylko na osiągnięcie lepszego rezultatu końcowego, pozwala również utrzymać go o wiele dłużej. Ponadto jedynie softwash umożliwia dokładne usunięcie wykwitów mikroorganicznych, co byłoby bardzo trudne do wykonania jedynie za pomocą samych szczotek. 

Czym różnią się poszczególne szczotki teleskopowe?

  • Rozmiar

Specjalistyczne mycie teleskopowe wymaga różnego rozmiaru nasadek. Fasady szklane, elewacja i przeszklenia będą wymagały różnych szczot w zależności od ich wielkości. Dlaczego? Im większa powierzchnia mycia, tym większej wymaga szczotki w celu optymalizacji pracy. Jednak mniejsza szczotka oznacza zarazem większą moc czyszczenia, a tym samym dokładniejsze efekty. 

  • Kształt

Nasadki teleskopowe mogą być prostokątne oraz radialne. Najpopularniejsze są jednak te prostokątne. Jest to kwestia niższej ceny i wysokiej kompatybilności z większością urządzeń czyszczących. 

  • Materiał

W zasadzie jest to najistotniejszy element każdej szczotki. Na rynku znajdują się modele nylonowe i naturalne. Syntetyczne włosie jest gładkie i można dowolnie dostosowywać do kształtu i wielkości szczotki. Z kolei włosie naturalne składa się z cienkich włókien, które charakteryzuje duża efektywność, jednak są one o wiele mniej wytrzymałe niż nylon.

  • Rodzaj dyszy

Szczotki teleskopowe opierają się na wykorzystaniu strumienia punktowego lub rozpylającego. Pierwszy sprawdza się szczególnie przy myciu nawarstwionych zabrudzeń. Woda uderzającą w powierzchnię bezpośrednim, skupionym strumieniem sprawia, że nawarstwienia odpadają pod jej siłą. Natomiast rozpylające mycie teleskopowe pozwala o wiele szybciej i sprawniej oczyszczać większe konstrukcje o nieregularnej strukturze.

  • Ilość płaszczyzn 

Na rynku dostępne są modele z pojedynczą lub podwójną płaszczyzną mycia. Płaszczyzna podwójna posiada dwie, nakładające się na siebie warstwy włosia, które pracują równocześnie i dokładniej czyszczą obiekty o większej, regularnej powierzchni. Nadają się one głównie do dużych okien i przeszkleń. Z kolei szczotki jednopłaszczyznowe przeznaczone są do mniejszych, ozdobnych elementów.

 

Softwash24.pl – mycie teleskopowe i softwash

Należy podkreślić, że stosowanie jednej metody czyszczenia jest bardzo nieefektywne. Wieloletnia wiedza poparta praktyką, certyfikowanymi szkoleniami i doświadczeniem ugruntowały nas w przekonaniu, że połączenie wielu technik mycia pozwala o wiele skuteczniej usuwać wszelkie zabrudzenia. Umożliwia ono skuteczne pozbywanie się szerokiego spektrum zanieczyszczeń. Mycie teleskopowe i softwash gwarantują doskonałe rezultaty w bardzo krótkim czasie. Z kolei końcowa impregnacja pozwala długotrwale zahamować wykwity mikrobiologiczne grzybów, glonów, porostów i mchów. Wykwity mikroorganizmów są bardzo częstym i uciążliwym zjawiskiem, trudnym do usunięcia wyłącznie za pomocą metody ciśnieniowej lub mechanicznej. Jeśli jednak dodamy do nich softwash, to skutecznie wyeliminujemy drobnoustroje i zapobiegniemy ich ponownemu rozwojowi. 

 

Zastanawiasz się nad wyborem czyszczenia ciśnieniowego, softwash lub mycia teleskopowego? Skontaktuj się z nami! Przeprowadzimy mycie testowe i dopasujemy odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb! Ponadto skutecznie i szybko zajmiemy się usuwaniem zabrudzeń z Twojego domu! Zajmujemy się usługami na terenie całego województwa pomorskiego od wielu lat. Zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni w okolicach: 

  • Trójmiasta
  • Gdańska  
  • Gdyni 

 


Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalistów specjalizujących się w czyszczeniu elewacji domów
i dachów? Od wielu lat zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni
na terenie województwa pomorskiego. Wykonujemy usługi w miastach:

trójmiasto

Trójmiasto

gdańsk

Gdańsk

gdynia

Gdynia

Gwarantujemy efekty widoczne w całym mieście!

Umów się i zamów powierzchnie testową!

zadzwoń już teraz

softwash24.pl 2019 | wszelkie prawa zastrzeżone