Metody czyszczenia elewacji

Na rynku można obecnie spotkać się z wieloma różnymi technikami mycia elewacji, a wybór odpowiedniej może być skomplikowany. Techniki czyszczenia takie jak mycie ciśnieniowe oraz niskociśnieniowe mają swoje mocne i słabe strony. Ponadto ich skuteczność różni się zależności od typu powierzchni. Wybór konkretnej metody czyszczenia elewacji jest uzależniony od jego stanu technicznego i rodzaju. Dlaczego? Zastosowanie zbyt wysokiego ciśnienia może spowodować ich uszkodzenie. Infrastruktura budowlana większości budynków w Polsce nie jest przystosowana do mycia skupionym strumieniem wody. Jest to spowodowane tym, że budynki na terenie naszego kraju zostały postawione wiele lat temu i czasy swojej świetności mają już dawno za sobą. Z tego powodu polecamy w większości przypadków zastosowanie opierającej się na czyszczeniu niskociśnieniowym softwash.  Jest to sposób, który nie tylko ochroni twój dom przed czynnikami mikrobiologicznymi, ale także zabezpieczy na długo przy pomocy specjalistycznych środków. Jakie metody czyszczenia elewacji znajdą zastosowanie w twoim przypadku? Tego dowiesz się właśnie tutaj!

Ciśnieniowe metody czyszczenia elewacji

Tradycyjne sposoby mycia  powierzchni stały się mało opłacalne. Najnowsze technologie oferują o wiele lepsze rezultaty uzyskiwane w krótszym czasie i przy mniejszym nakładzie środków. Firmy coraz rzadziej korzystają obecnie z technik bazujących na asekuracji linowej, rusztowaniach, podnośnikach czy staromodnych gąbkach. Generują one ogromne koszty w stosunku do realnego zapotrzebowania klienta. Ponadto nowoczesne metody czyszczenia elewacji są bezpieczniejsze i zarazem skuteczniejsze. Doskonałym przykładem jest ciśnieniowe mycie praktycznie dowolnych powierzchni. Za pomocą gorącej wody pod bardzo dużym ciśnieniem można prosto i szybko usuwać szeroką gamę zabrudzeń. Woda demineralizowana z niewielkim dodatkiem detergentów rozpuszcza zanieczyszczenia, sole i usuwa w niewielkie zanieczyszczenia biologiczne w postaci mchów, glonów oraz porostów. Jednak o wiele lepiej w przypadku tych ostatnich sprawdza się softwash. Mycie ciśnieniowe doskonale oczyszcza budynki z drobnymi elementami. Czyszczenie tego typu zużywa nieznaczne ilości wody i sprawia, że przenika ona do wnętrza struktury ściany i wypłukuje również zanieczyszczenia, które wniknęły nawet bardzo głęboko. Gorąca woda demineralizowana doskonale zmywa zabrudzenia i przynosi perfekcyjne rezultaty w krótkim czasie. W zaledwie kilka chwil możliwe jest oczyszczenie brudnych nawierzchni i usunięcie nawet bardzo tłustych zabrudzeń. Woda w 120 stopniach zaczyna zamieniać się w parę, która zmiękcza cząstki organiczne, sole i wielowarstwowe zanieczyszczenia.  

Czy zawsze warto stosować wysokociśnieniowe metody czyszczenia elewacji?

W tej kwestii zalecamy zastosowanie się do opinii naszych fachowców. Specjaliści na miejscu przeprowadzają wywiad środowiskowy. Dzięki temu mogą stwierdzić, czy konkretna powierzchnia nie jest zbytnio wyeksploatowana i czy nie ulegnie uszkodzeniu w czasie mycia ciśnieniowego. W większości przypadków warto zastosować niskociśnieniowe czyszczenie softwash. Charakteryzuje się ono nieco większym zużyciem wody, ale jego efekty utrzymują się dłużej. Mycie softwash jest minimalnie droższe, ale pozwala zaimpregnować elewację i o wiele skuteczniej usuwa zanieczyszczenia biologiczne. 

Niskociśnieniowe metody czyszczenia elewacji Softwash

Softwash to kompleksowa usługa, która stanowi trzon naszej oferty mycia powierzchni. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych środków chemicznych i zaawansowanych technologicznie myjek, w szybki i efektywny sposób oczyszczamy elewacje budynków z szerokiej gamy zabrudzeń. Likwidowanie zanieczyszczeń wielowarstwowych, glonów i wykwitów wapieni to jedno, natomiast softwash pozwala również długotrwale zabezpieczyć Twój dom lub siedzibę firmy przed ponownym zabrudzeniem. Każda elewacja czyszczona za pomocą softwash może bowiem zostać zaimpregnowana, dzięki czemu przez długi czas zanieczyszczenia atmosferyczne będą spływać po jej powierzchni. W czasie pracy stosujemy wyłącznie najwyższej klasy myjki, które dostosowują stężenie detergentów i temperatury do konkretnego budynku. Usługa opiera się na skrupulatnym oczyszczeniu fasady z zabrudzeń i zabezpieczeniu tynku przed kolejnymi wykwitami glonów, porostów lub grzybów. Mycie niskociśnieniowe nie wymaga wyłączenia budynku z użycia na czas czyszczenia. Firma nie ponosi w ten sposób dodatkowych strat w postaci utraconych korzyści tak jak w przypadku mycia za pomocą tradycyjnych metod wykorzystujących wspomniane dźwigi czy też rusztowania.

Zaufaj specjalistom przy wyborze odpowiedniej metody czyszczenia elewacji!

Zarówno agregaty wysokociśnieniowe jak i maszyny softwash pozwalają na skuteczne usuwanie zabrudzeń z dowolnej elewacji. Dostosujemy odpowiednie metody czyszczenia elewacji perfekcyjnie do potrzeb Twojego budynku. Efekt naszej pracy zostanie zwielokrotniony poprzez wykorzystanie specjalistycznych środków chemicznych, które dobieramy do konkretnego typu zabrudzeń, a także rodzaju elewacji. Wysokociśnieniowe urządzenia sprawdzają się najczęściej w przypadku bardziej jednolitych i mniej porowatych elewacji. Natomiast mycie niskociśnieniowe doskonale poradzi sobie z nieco starszymi i ciężej zabrudzonymi elewacjami. Ponadto softwash doskonale niweluje różnego rodzaju sadze, graffiti, smary, czy oleiste plamy. Wspólnie wybierzemy konkretną technikę do Twoich oczekiwań w zakresie kosztów, jak i rezultatów.

Softwash24.pl – właściwe metody czyszczenia elewacji do odpowiednich powierzchni

W zakresie mycia fasad dysponujemy wieloletnią wiedzą praktyczną, specjalistycznymi szkoleniami, bogatym wachlarzem sprzętu, doświadczeniem i przede wszystkim  umiejętnościami, które stanowią gwarancję niesamowitej jakości usług. Skutecznie pozbywamy się zanieczyszczeń mikrobiologicznych w postaci grzybów, glonów, porostów czy mchów, oraz zapobiegamy ich ponownemu powstawaniu. Powierzchnie porośnięte przez organizmy roślinne to częste zjawisko niezależne od typu powierzchni, jej struktury i od materiału, z którego została zbudowana. Wykwitowi mikroorganizmów sprzyja zarówno wilgotny klimat z częstymi opadami, jak i wyższa temperatura. Metody czyszczenia elewacji oparte na softwash pozwalają bardzo skutecznie wyeliminować drobnoustroje, a następnie zaimpregnować ją środkiem grzybobójczym.

 

Zastanawiasz się nad wyborem mycia wysokociśnieniowego lub Softwash? Skontaktuj się z nami! Doradzimy Ci w wyborze! Twój dom może znowu wyglądać jak dawniej! Szybko i skutecznie oczyścimy każdą elewację! Od wielu lat zajmujemy się usługami na terenie całego województwa pomorskiego. Myjemy powierzchnie w okolicach: 

 


Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalistów specjalizujących się w czyszczeniu elewacji domów
i dachów? Od wielu lat zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni
na terenie województwa pomorskiego. Wykonujemy usługi w miastach:

trójmiasto

Trójmiasto

gdańsk

Gdańsk

gdynia

Gdynia

Gwarantujemy efekty widoczne w całym mieście!

Umów się i zamów powierzchnie testową!

zadzwoń już teraz

softwash24.pl 2019 | wszelkie prawa zastrzeżone