Środki Softwash a woda demineralizowana

Obecny rynek metod mycia obiektów architektonicznych wykorzystuje szeroką gamę różnego rodzaju środków czyszczących. Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem czyszczenia jest metoda niskociśnieniowa, która powoli wypiera z użytku wodę demineralizowaną. Pozwala ona perfekcyjnie oczyścić niemal każdą powierzchnię, nie wymaga użycia wysokiego ciśnienia i wykorzystuje innowacyjny rodzaj środków czyszczących. Środki Softwash są nie tylko skuteczne, ale generuje również niższe koszty i umożliwiają dodatkową impregnację danej struktury. Czy warto zdecydować się na rozwiązanie tego typu? Co daje inwestycja w Softwash? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu!

Środki Softwash i mycie niskociśnieniowe 

Czyszczenie powierzchni ma na celu przywrócenie dawnego wyglądu budynków, ich elewacji, a także fasad. Pozwala nieco odświeżyć zabrudzone mury domów, a także nadać nieco świeżości siedzibie firmy. Środki Softwash są uznawane za najlepsze rozwiązanie w tym aspekcie. Sprawdza się w przypadku większości obiektów budowlanych: prywatnych posesji, budynków użyteczności publicznej, hal i ośrodków przemysłowych oraz bloków mieszkalnych należących do spółdzielni mieszkaniowych. Dlaczego środki Softwash są tak popularne? Odpowiedź jest bardzo prosta. Pozwalają zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Generują niższe koszty w dłuższej perspektywie czasu, a dzięki impregnacji znacząco wydłużają żywotność każdej powierzchni.  

Woda demineralizowana – kilka faktów o czyszczeniu fasad i elewacji

Woda demineralizowana to woda pozbawiona wszelkich związków mineralnych. Jest pozbawiona chloru, sodu, wapnia oraz magnezu, przez co doskonale nadaje się do czyszczenia. Nie zostawia smug i charakterystycznych suchych plam, a także nie wymaga polerowania. Przez długi czas była jednym z popularniejszych substancji do mycia szerokiego spektrum powierzchni. Woda demineralizowana bardzo dobrze bowiem radzi sobie z ciężkimi do zmycia zabrudzeniami:

 • osadami komunikacyjnymi,
 • niektórymi smarami,
 • zanieczyszczeniami atmosferycznymi,
 • substancjami oleistymi.

 

Budynki za pomocą wody demineralizowanej czyści się przy użyciu szczotek osadzonych na specjalnych teleskopach. Jednak nawet ciepła woda w połączeniu z drogimi detergentami, nie jest tak skuteczna jak środki Softwash. Ponadto impregnacja sprawia, że każda powierzchnia lśni jeszcze bardzo długo po myciu i pozostaje odporna na zabrudzenia atmosferyczne. 

Dlaczego środki Softwash są lepsze niż inne detergenty?

Posiadają ona właściwości, których po prostu brakuje innym środkom chemicznym oraz wodzie demineralizowanej. Nie ingerują w elewację, nie naruszają jej struktury i nie powodują konieczności remontu lub malowania zaraz po myciu. Umożliwiają również bardzo szybkie pozbycie się szerokiego spektrum zabrudzeń, w tym pochodzenia biologicznego, takiego jak: 

 • algi, 
 • mchy,
 • porosty,
 • glony, 
 • drobnoustroje, 
 • grzyby, 
 • mikroorganizmy, 
 • pleśnie.  

 

Jeśli zamierzasz zdecydować się na czyszczenie swojego domu albo siedziby, zdecyduj się na usługi profesjonalnej firmy. Specjaliści dopilnują wszystkiego za Ciebie. Osiągniesz nie tylko długotrwałe, lepsze efekty, ale i unikniesz przypadkowych uszkodzeń. Środki Softwash potrafią zdziałać prawdziwe cuda w rękach wykwalifikowanych pracowników firmy myjącej.

Zdecyduj się na mycie niskociśnieniowe!

Środki Softwash to gwarancja rezultatów, które utrzymują się wiele o dłużej niż w przypadku większości detergentów. Dlaczego? Odpowiada za to impregnacja. Skutecznie chroni ona pokrytą powierzchnię przed nawarstwieniem się zabrudzeń atmosferycznych, które spływają po jej wzmocnionej strukturze. Przeciwdziała to ponownym wykwitom glonów, a także przez długi czas neutralizuje większość zanieczyszczeń pochodzących z komunikacji miejskiej. Powłoka ochronna nie pozwala także osadzać się pyłom i substancjom oleistym. Środki Softwash są odrobinę droższe od standardowych metod, jeśli chodzi o jednorazową inwestycję, ale znacznie tańsze w perspektywie dłuższego okresu. Zastosowanie standardowych detergentów jest zdecydowanie tańsze, jednak wymaga większej regularności i częstotliwości mycia. Z kolei niskociśnieniowe czyszczenie można przeprowadzać rzadziej. 

Środki Softwash – gwarancja długotrwałych rezultatów 

Mycie powierzchni przy użyciu niskiego ciśnienia to jedna z skuteczniejszych i efektywniejszych technik hydrodynamicznych. Pozwala na szybkie wyeliminowanie większości zabrudzeń z zaniedbanych elewacji i fasad. Ponadto środki Softwash stosowane w czasie zabiegów są o wiele bezpieczniejsza niż inne detergenty i metody czyszczenia. Nie wymagają bowiem zastosowania mocnego strumienia wody i działają bardzo delikatnie na strukturę budynku. Poza tym bardzo dobrze usuwają zanieczyszczenia typu mikroorganicznego, które w przypadku zwykłych metod mechanicznych mogą okazać się bardzo uciążliwe. 

Twój dom wymaga odświeżenia? Szukasz profesjonalistów, którzy przywrócą dawny blask fasadom i elewacjom w na Twojej posesji? Skontaktuj się z Nami! Wspólnie dobierzemy kompleksowe usługi czyszczenia Twojego domu lub siedziby firmy! Od lat zajmujemy się myciem powierzchni na terenie całego województwa pomorskiego. Działamy okolicach: 

 • Sopotu, 
 • Gdańska,  
 • Gdyni.  

 


Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalistów specjalizujących się w czyszczeniu elewacji domów
i dachów? Od wielu lat zajmujemy się myciem różnego rodzaju powierzchni
na terenie województwa pomorskiego. Wykonujemy usługi w miastach:

trójmiasto

Trójmiasto

gdańsk

Gdańsk

gdynia

Gdynia

Gwarantujemy efekty widoczne w całym mieście!

Umów się i zamów powierzchnie testową!

zadzwoń już teraz

softwash24.pl 2019 | wszelkie prawa zastrzeżone